Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Białystok
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Jastarnia
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Jastarnicki port
Jastarnicki port - widok z lotu ptaka
Jastarnicki port
Molo spacerowe w Jastarni
Zatoka Pucka
Plaża nadmorska (Jastarnia)
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Półwysep Helski z lotu ptaka

Witamy
w gminie Jastarnia!

Gmina na wszystkie pory roku 


"... uroda Kaszub narodziła się z Uśmiechu Stwórcy." 

                                       F. FenikowskiPółwysep Hel to jedyna w swoim rodzaju osobliwość przyrodnicza i krajobrazowa w kraju. Niektórzy nazywają go najdłuższym molem w Europie.

Powstał dzięki prądom niosącym piasek wypłukiwany z dna morskiego. W miejscu ,gdzie istnieje dzisiejszy półwysep, najpierw wyłoniła się ławica, która wynurzając się stopniowo w różnych miejscach nad powierzchnią morza, ukształtowała się w łańcuch wysepek. Z czasem przerwy pomiędzy wyspami zasypał piasek i wytworzył się długi, wąski skrawek lądu.

MAŁE PÓŁWYSPOWE TRÓJMIASTO!

W samym sercu Półwyspu Helskiego leży atrakcyjne letnisko nadmorskie i ważny ośrodek rybołówstwa morskiego – gmina morska Jastarnia, którą tworzą trzy miejscowości: kąpielisko morskie Jurata, dawna wieś rybacka Kuźnica oraz centrum gminy – Jastarnia.

Przez cztery pory roku turysta znajdzie tu wszystko czego pragnie.

Niezwykle malowniczy krajobraz, otwarci i gościnni ludzie, piękna kultura, własny język, bogata tradycja i ogromne umiłowanie przyrody pozwoliły na zachowanie wartości, które z dzisiejszym nowoczesnym światem tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz półwyspowy.

To tu w samym sercu Półwyspu Helskiego położona jest Gmina Jastarnia.

Bogata w piękno gmina obejmująca administracyjnie utworzone w okresie międzywojennym kąpielisko Jurata i dawną wieś rybacką Kuźnicę oraz centrum gminy - Jastarnia.
To nasza "mała ojczyzna" gdzie tradycja i poszanowanie kultury spotykają się z nowoczesnością i myśleniem o przyszłości regionu.

Zatoka Pucka
Molo spacerowe w Jstarni

WARTO ZOBACZYĆ:

Miasto i Gmina JASTARNIA!

Centrum Półwyspu Helskiego, tętniące życiem i kolorami kurorty z nowoczesnymi hotelami i pensjonatami, tłumy turystów, dobiegająca zewsząd muzyka, a jednocześnie wyczuwalny na każdym kroku niezwykły klimat wsi rybackich z łodziami i kutrami cumującymi w portach i przystaniach, suszącymi się w obejściach i na plażach rybackimi sieciami.

Wszechobecny zapach ryby. Czy można to wszystko spotkać w jednym miejscu? Okazuje się, że tak. Nie ma takiego drugiego miejsca na polskim wybrzeżu, gdzie tradycja i pieczołowite kultywowanie kultury kaszubskiej spotykają się z nowoczesnością i myśleniem o przyszłości.

Jesteśmy w gminie miejskiej Jastarnia, którą tworzą trzy miejscowości: kąpielisko morskie Jurata, dawna wieś rybacka Kuźnica oraz centrum gminy – Jastarnia.

Jurata


Prezentacja została przygotowana na podstawie materiałów (opisy tekstowe oraz zdjęcia) udostępnionych w celu promocji atrakcji turystycznych Jastarni przez Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Jastarni.Molo spacerowe w Jstarni
Ścieżka rowerowa wzdłuż Zatoki Puckiej
Półwysep Helski z lotu ptaka
Łodziowa pielgrzymka do Pucka
Zachód słońca w Juracie
Zatoka Pucka
Schrony bojowe
Kościół neobarokowy w Jastarni
Kościół neobarokowy w Jastarni - wnętrze
Czy wiesz że?
Żyjący tu od wieków Nordowi Kaszubi po dziś dzień w wyjątkowy sposób pielęgnują swoją kulturę, język i obyczaje, podkreślając etniczną odrębność

***
- w hotelu \\\"Lido\\\" istniało połączenie telefoniczne z Paryżem, letnicy mogli przybywać do kurortu statkiem z Gdyni do Jastarni (podróż trwała godzinę), z Jastarni do Juraty - działała tu stacja meteorologiczna włączona do ogólnej sieci ówczesnego Państwowego Instytutu Meteorologicznego, - w latach dwudziestych XX wieku Polska posiadała od granicy niemieckiej do Helu zaledwie 61 km odcinek Wybrzeża a na jeden kilometr przypadało 500 000 mieszkańców, - do dziś przy ul. Świętopełka 13 można zobaczyć atelier Wojciecha Kossaka (w Juracie powstał obraz \\\"Zaślubiny Polski z morzem\\\") , - w Juracie można przejść ulicą Międzymorze (deptak) od Morza Bałtyckiego aż do Zatoki Puckiej,
Kaplica Św. Rozalii
Muzeum pod strzechą
Latarnia Morska w Jastarni
Kuźnica
Jastarnia
Jastarnia
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone