Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Piła
Domek agroturystyczny (BESKID WYSPOWY)
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Mrągowo
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Pogoda »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Mrongoville Western City
Mrągowo - widok z lotu ptaka
Góra Czterech Wiatrów
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Kościół Św Wojciecha
Mrągowo

Mrągowo położone jest pośród zieleni lasów i błękitu wód jezior Pojezierza Mrągowskiego. Piękne kamieniczki, parki posiadające swoją historię, aleje i kwieciste łąki okalające miasto, odbijają się w taflach kilku jezior, z których jeziora Juno, Czos oraz Czarne pojawiają się najczęściej we wspomnieniach turystów.

Krajobraz miasta oraz okolicy wzbogacają wzgórza morenowe (Wzgórze Jaenicke, Góra Czterech Wiatrów, wzniesienia nad jeziorem Czarnym i w Polskiej Wsi) oraz bajkowe wąwozy (okolice jeziora Czarnego, Piecuda, Średniego, Głębokiego).

Najważniejszymi rzekami okolic Powiatu Mrągowskiego - znane przede wszystkim ze swoich walorów krajobrazowych - są Krutynia i Dajna tworzące szlaki kajakowe.
 
Mrągowo - miastem Festiwali

Mrągowo jest miastem Festiwali i koncertów. Koncertowy sezon rozpoczyna się już na początku lipca, kiedy to z całej Polski przyjeżdżają kabarety i doskonali prześmiewcy na Mazurską Noc Kabaretową.

Potem, w ostatni weekend lipca, odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country, a zaraz po nim, na początku sierpnia - Festiwal Kultury Kresowej. W mrągowskim amfiteatrze odbywają się również poza festiwalowe koncerty - występowali tu już: Budka Suflera, Lady Pank, Wilki, Ich Troje, Golec Orkiestra, Zakopower, Boys, Ania Wyszkoni.

Walory turystyczne
 
Nieprzeciętne walory przyrodnicze, uroki krajobrazu, rozwój bazy turystycznej i wypoczynkowej Mrągowa są magnesem przyciągającym setki tysięcy turystów.

Na zwolenników aktywnych form wypoczynku czekają: spływy kajakowe, wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe, jazda konna oraz czyste plaże jezior.

Z miasta wiodą liczne i ciekawe szlaki wędrówek pieszych, rowerowych i wodnych m.in. do Kętrzyna, Sorkwit, Reszla, Świętej Lipki i na szlak Wielkich Jezior Mazurskich.

Całoroczny Ośrodek Sportowy Góra Czterech Wiatrów oferuje masę atrakcji zarówno zimą, jak i latem!
Oferta zimowa:

- 5 tras zjazdowych
- 3 wyciągi (w tym 2 orczykowe)
- snow park
- wypożyczalnie sprzętu narciarskiego
- wypożyczalnie sprzętu snowboardowego
- serwis narciarski
- nauka jazdy na nartach
- sztuczne naśnieżanie
- trasa igielitowa
- trasy biegowe
- tor saneczkowy
- lodowisko
- baza gastronomiczna

Oferta letnia:

- wypożyczalnia rowerów górskich, miejskich
- wypożyczalnia sprzętu wodnego
- jazda na nartach po igielicie
- własna gastronomia (restauracja)
- noclegi w schronisku G4W
- organizacja przyjęć i imprez integracyjnych

Dojazd: Za Mrągowem, na trasie w kierunku Mikołajek, drugi skręt w lewo pod wiadukt kolejowy, miejsce oznakowane.

Ośrodek Sportowy Góra Czterech Wiatrów
Miejski Las 11, 11-700 Mrągowo
www.gora4w.com.pl
tel. (89) 741 29 24, t
el. kom. 506 141 528

Zapraszamy do Mrągowa !

Jeziorko Magistackie w Mrągowie
Zaczarowana Jesiona
Panorama na Jezioro Czos i miasto Mrągowo
Jezioro Czos
Szlak kajakowy rzeki Dajny
Jezioro Czos w Mrągowie (w oddali molo oraz Kościół św. Wojciecha)
Wieża Bismarcka
Plaża miejska
Źródełko Miłości
Zachód słońca nad Jeziorem Czos
Mazurska Noc Kabaretowa
Widok na Mrągowo z Jeziorka Magisrackiego
Źródełko Miłości
Mrongoville Western City
Czy wiesz że?
przy Ratuszu, w budyneczku przyległym do obiektu przy Małym Rynku był areszt i więzienie miejskie? Nic dziwnego, bo w Ratuszu mieścił się także sąd.

***
w Mrągowie możecie spotkać prawdziwych kowboi? Od lipca 2008 goście klimat dzikiego zachodu mogą poczuć w Western City Mrongoville! To odwzorowane miasteczko z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX wieku. Tylko w Mrongoville są najdzielniejsi kowboje, najbardziej niebezpieczni bandyci oraz najpiękniejsze kobiety! Czeka tu na Was wspaniała zabawa, niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji dla wszystkich.
Promenada spacerowa
Molo z widokiem na jezioro Czos


Zapraszamy także do „Mrongoville”. Jest to centrum rozrywkowo-rekreacyjne, które będzie odwzorowaniem typowego amerykańskiego miasteczka z Dzikiego Zachodu z wieloma atrakcjami muzycznymi i pozamuzycznymi, m.in. sklepy, pamiątki, hotel, bank, więzienie, szeryf, itd.

Mrongoville Western City

Powiat Mrągowski

Powiat Mrągowski położony jest w północno-wschodniej Polsce, w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, a w jego skład wchodzą:

    * gmina miejska Mrągowo
    * gmina wiejsko-miejska Mikołajki
    * gmina wiejska Mrągowo
    * gmina wiejska Piecki
    * gmina wiejska Sorkwity
  
Siedzibą władz samorządowych powiatu (Starostwo Powiatowe) jest miasto Mrągowo. Odległość do miasta wojewódzkiego (Olsztyn) wynosi ok. 70 km, natomiast do innych, dużych ośrodków miejskich od 220 do 230 km (Warszawa, Gdańsk). Granica Państwa (przejście Bezledy z Federacją Rosyjską - Obwód Kaliningradzki) znajduje się o ok. 90 km od Mrągowa.

Gdzie, jak nie na terenie Powiatu Mrągowskiego można znaleźć to wszystko, co jest tak charakterystyczne dla przyrody i kultury Mazur?

Małe miasteczka, nad brzegami jezior, w których granatowej wodzie odbijają się czerwone dachy domów, eleganckie hotele i pensjonaty, fragmenty lasów z ponad 160-letnimi drzewami, wśród których na szczególną uwagę zasługują strzeliste sosny mazurskie, dochodzące do 50-60 m wysokości, małe śródleśne jeziorka, otoczone wzgórzami czy rozległe łąki, pełne kwiatów i ptactwa. To tu, wędrując przed siebie można spotkać skryte wśród krzaków bzów i zdziczałych drzew owocowych pozostałości dawnych domostw, a w ich pobliżu zapomniane, wiejskie cmentarze, z napisami w różnych językach.

Tu, na terenie Powiatu Mrągowskiego ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc jest wiele. Aby jedynie rozpalić Państwa ciekawość, przedstawiamy więc, w dużym skrócie tylko kilka z nich:

Mikołajki - stolica żeglarzy i piosenki żeglarskiej, z wieloma hotelami, pensjonatami i ośrodkami wypoczynkowymi, z nowoczesnym zapleczem żeglarskim (jedna z najpiękniejszych śródlądowych wiosek żeglarskich w Europie) i stale powiększającą się bazą usługową, nastawioną na spełnianie wszystkich życzeń przybywających tu gości. To tu, w ostatnich latach, nad samym brzegiem jeziora powstał piękny, stylowy zespół turystyczno-handlowy, z wąskim uliczkami, stylowymi latarniami, najróżniejszymi sklepami i kafejkami, z których dobiega gwar i dźwięki muzyki, tworząc niezapomniany klimat tego mazurskiego miasteczka.

Sorkwity - to malowniczo położona wieś na przesmyku pomiędzy jeziorami Gielądzkim i Lampackim, z którego bierze początek szlak kajakowy rzeki Krutyni, jeden z piękniejszych szlaków Europy. Znajduje się tu zabytkowy pałac w stylu neogotyku angielskiego, w którym znajduje się hotel. Sorkwity to miejsce, z którego najlepiej rozpocząć wielodniową włóczęgę kajakiem po jednej z najpiękniejszy rzek w Europie, wijącej się wśród mazurskich łąk i lasów, łączącej kolejne jeziora, na brzegach których można znaleźć liczne ośrodki wypoczynkowe, stanice i campingi.

Inną atrakcją Sorkwit jest przerzucony nad łączącą dwa jeziora strugą żelazny most kolejowy pochodzący z końca XIX w. Z przejeżdżającego po nim pociągu widać stary ewangelicki kościółek. Wielokrotnie go przebudowywano. Pod drewnianym stropem świątyni szybuje podwieszony do powały malowany, lipowy anioł. Niewielu przyjezdnych poznaje te atrakcje. Niewielu też wie, że nazwa wsi wywodzi się z języka pruskiego i oznacza „miejsce wartownika”(...). Z uwagi na duże znaczenie strategiczne przesmyku stała tu kiedyś strażnica.

Sądry - niewielka wioska w gminie Mrągowo, mieści się tu prywatne muzeum regionalne "Chata mazurska" gromadzące eksponaty związane z historią i kulturą mazurskiej wsi.

Krutyń - urocza mazurska wioska położona na szlaku przepięknego spływu kajakowego. Swą sławę zawdzięcza sztakerom, są to przewoźnicy, którzy drewnianą pryką, czyli długim kijem pchają łodzie po Krutyni. Wożą turystów krętymi jej korytarzami, gdzie ciemne domy dotykają rzeki otulającymi je ogrodami, a drzewa wdzięcznie się jej kłaniają. Zachęcamy też do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego, gdzie można obejrzeć okazy zwierząt, ptaków, ryb oraz roślin występujących w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Piersławek - znany przede wszystkim jako miejsce narodzin niemieckiego pisarza Ernsta Wiecherta. Do dzisiaj można oglądać dom, w którym urodził się Wiechert. Przyszedł on na świat 18 maja 1887 roku w piersławskiej leśniczówce, która stanowiła mieszkanie służbowe jego ojca. Dzieciństwo spędził na Mazurach, a następnie studiował filozofię i przyrodę na uniwersytecie w Królewcu. Czytelnikom znany jest jako autor takich dzieł, jak: "Missa sine nomine", "Mała pasja","Las umarłych", a przede wszystkim " Dzieci Jerominów". Ta ostatnia powieść nazwana czasami epopeją Puszczy Piskiej, poświęcona jest ziemi i ludziom, wśród których Wiechert dorastał - Mazurom i ich mieszkańcom.

STAROSTWO POWIATOWE
ul. Królewiecka 60 A, 11-700 Mrągowo
Telefon: +48 89 741 01 50, Fax: +48 89 741 72 75


Urząd czynny:
poniedziałek: 8.00 - 16.00
wtorek - piątek: 7.30 - 15.30

www.powiat.mragowo.pl
www.bip.powiat.mragowo.pl
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone