Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Puławy
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Szczecin
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Atrakcje turystyczne » Zmień wersję prezentacji «

Muzeum Techniki i Komunikacji


Muzeum techniki i komunikacji to idealna rozrywka dla wszystkich chcących zgłębić tajemnice polskiej motoryzacji. Jedynych w swoim rodzaju ekspozycjach można znaleźć polskie prototypy, które nigdy nie wyjechały na drogę (m.in. już wkrótce, Syrena Sport), oraz wiele innych przedstawicieli szczecińskiej i ogólnopolskiej myśli technicznej z przed lat.

>> więcej informacji


Pas Oriona


Szczecińscy astrolodzy, Małgorzata i Edward Gardasiewicz odkryli, że lokalizacja szczecińskich placów i promieniście leżących w stosunku do nich ulic posiada odniesienie do konstelacji Oriona oraz kompleksu starożytnych piramid na płaskowyżu Giza w Egipcie. Ponadto, Nil i Odra mają podobne ułożenie koryt rzek oraz głównych dopływów, a Droga Mleczna jest dopasowana swoim kształtem do nurtu obu tych rzek.

>> więcej informacji


Wenecja nad Odrą


Wyrastające prosto z wody zabytkowe budynki wytwórni alkoholi i drożdży były niegdyś ozdobą całego nadodrzańskiego pasa przemysłowej zabudowy sięgającej w kierunku Tamy Pomorzańskiej, dziś miejsce to znane jest jako Wenecja nad Odrą lub Szczecińska Wenecja, miejsce warte odwiedzenia szczególnie przez wszystkich miłośników niezwykłych scenerii. 

>> więcej informacji


NA FALI:
Szczecińskie atrakcje sprawią, iż poczujesz morską atmosferę zanim znajdziesz się nad morzem. Wybierz się w niesamowitą przygodę i poznaj portowe serce Szczecina.

Udaj się w rejs i odkryj miasto na pokładzie szczecińskiego wodolotu, napawaj się podróżą, która zabierze Cię na plaże Morza Bałtyckiego i z powrotem, bowiem Szczecin ma jeszcze wiele do zaoferowania.

NA SPACER:

Szczecin to miasto ludzi aktywnych, a jego wyjątkowe położenie sprzyja uprawianiu przeróżnego rodzaju sportów. Miłośnicy jazdy na rowerze, pływania na kajakach, czy spacerowania na pewno znajdą coś dla siebie.

Miasto nie tylko oferuje infrastrukturę ułatwiającą aktywnie spędzać czas, ale przede wszystkim zapewnia przepiękne miejsca, w których można zatracić się odkrywając ich urok. 

 Statkiem po Odrze


Czy Szczecin leży nad morzem? Nie, aczkolwiek to założenie nie jest do końca błędne. Szczecin jest niewątpliwie portowym miastem, a jego kultura i charakter wynika z bliskości do wód morskich. Wejdź na pokład jednego ze statków oferujących wyprawę po Odrze i jej dorzeczach, porcie oraz terenach byłej stoczni.

>> więcej informacji


Szlak Miejski


Gościom naszego miasta proponujemy kilkugodzinny spacer Miejskim Szlakiem Turystycznym, wytyczonym z okazji 750-lecia nadania praw miejskich Szczecinowi, pozwalającym zwiedzić Stare Miasto i jego najcenniejsze zabytki.

>> więcej informacji

Złoty Szlak


Takiego szlaku spacerowego nie ma żadne miasto w Polsce. Wiedzie on z centrum miasta - od Zamku Książąt Pomorskich, aleją Jana Pawła II przez park, las, aż do puszczy.

>> więcej informacji

Puszcza Wkrzańska


Puszcz Wkrzańska jednym z trzech rozległych kompleksów rozpościerającym się od rejonów północnego Szczecina, aż do Zalewu Szczecińskiego oferująca wiele tras pieszych, rowerowych, a nawet konnych.

>> więcej informacji


Tarzania


„Tarzania” to wyjątkowa atrakcja dla wszystkich, którzy w bezpieczny sposób chcą poczuć trochę adrenaliny. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają trzy trasy o różnym stopniu trudności: zielona, niebieska i czerwona, które zapewnią dreszczyk emocji zarówno dzieciom jak i dorosłym.

>> więcej informacji


Puszcza Bukowa i Jezioro Szmaragdowe


Tereny puszczy bukowej są to najwyżej położone obszary niziny szczecińskiej. Jej wyjątkowe ukształtowanie oraz znajdujące się tam punkty widokowe dają możliwość podziwiania przepięknej panoramy miasta. Liczne wąwozy i doliny zapewniają idealne warunki, aby spędzić czas aktywnie i poczuć moc przygody, zaś unikalny kolor i okolice Jeziora Szmaragdowego na pewno każdemu utkwią w pamięci.

>> więcej informacji

Międzyodrze


W granicach miasta rzeka Odra dzieli się na cześć zachodnią i wschodnią, tworząc przepiękne tereny Śródodrza z licznymi kanałami i dopływami. Korzystając z jednej z wielu wypożyczalni kajaków każdy odwiedzający miasto ma możliwość napawania się urokliwymi widokami płynąc do Jeziora Dąbie, a następnie do Zalewu Szczecińskiego.

>> więcej informacji


Jezioro Dąbie


Jezioro Dąbie to czwarte co do wielkości jezioro w Polsce i jedno z nielicznych akwenów polodowcowych deltowych. Jego wyjątkowe położenie sprawia, że jest obiektem zainteresowania sympatyków Jachtów, kajaków i innych form spędzania czasu na wodzie, zarówno z kraju jak i zagranicy.

Dla właścicieli większych jednostek specjalna infrastruktura zapewnia wszelkie dogodności (tj. mariny, stacje paliw), które umożliwiają realizację ich hobby.

>> więcej informacji

Jasne Błonia


Szczecińskie Jasne Błonia oddają europejski charakter miasta. Tutaj poznasz prawdziwy klimat Szczecina poprzez ludzi, którzy sami z siebie, zbierają się w każdy słoneczny dzień aby czytać, biegać, malować, grać w „Zośkę”, a nawet żonglować.

>> więcej informacji

Zamek Książąt Pomorskich


Zamek Książąt Pomorskich wyróżnia się na panoramie miasta dla każdego kto wjeżdża do centrum Szczecina mostami nad Odrą. Trudno przeoczyć górujący nad miastem czerwony masyw gotyckiej katedry i jasnoszarą, wyniosłą sylwetę renesansowego zamku z zielonymi hełmami wież, dawną siedzibę książąt z pomorskiej dynastii Gryfitów.

>> więcej informacji


Wały Chrobrego


Wały Chrobrego jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie - Wały Chrobrego, dawniej Tarasy Hakena. Stąd można obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. Tarasy widokowe mają 500 metrów długości i leżą 19 metrów nad poziomem brzegu odrzańskiego.

>> więcej informacji

TAJEMNICZY:
Poza utartymi szlakami każdy ma szansę odkryć tajemniczy charakter Szczecina. Są miejsca, które różnią się od tego, z czym kojarzone są przeciętne atrakcje turystyczne. Zagłębiając się w legendy miasta poczujesz romantyczną atmosferę pięknych i mało znanych miejsc.

Podziemne Trasy Turystyczne


Przechodząc korytarzami Podziemnej Trasy Turystycznej o ścianach grubych nawet na kilka metrów dotrzemy do części muzealnej – pomieszczeń pełnych autentycznych eksponatów z czasów zimnej wojny: masek przeciwgazowych, kombinezonów przeciwchemicznych, central telefonicznych.

Spacerując z przewodnikiem po schronie, w niepowtarzalny i niezapomniany sposób poznaje się historię Szczecina i jego mieszkańców.

>> więcej informacji


Eureka Cuda Nauki i Techniki


W Eureka Cuda Nauki i Techniki dorośli przypominają sobie co znaczy dziecięca ciekawość i uruchamiają zmysł odkrywcy badając olbrzymich rozmiarów słoneczną kulę czy bawiąc się kilkumetrowymi bańkami mydlanymi.

>> więcej informacji


Kino Pionier „1909”


Kino Pionier „1909” jest najstarszym działającym kinem na świecie. W kinie można oglądać filmy w dwóch salach. Sala główna z miejscem dla 82 osób oraz "Kiniarnia”, która jest połączeniem kina i kawiarni.

W „Kiniarni” siedząc przy stoliku przy kawie, herbacie czy też lampce wina mogą oglądać filmy wyświetlane z projektora znajdującego się bezpośrednio w Sali. Ponadto, przy dźwiękach pianina wyprodukowanego w Szczecinie w 1898 roku, cyklicznie pokazywane są również filmy nieme. Te atrybuty nadają miejscu unikalny klimat pierwszych lat XX wieku.

>> więcej informacji


Piwnice Starki


Starka to tradycyjna wytrawna wódka zbożowa, długo dojrzewająca w dębowych beczkach, nawet 50 lat. Jest najszlachetniejszym i zarazem najbardziej tajemniczym trunkiem z polskich wódek. Jej historia liczy sobie blisko 500 lat – znana była w Polsce i na Litwie co najmniej od XV w. Skosztuj tradycji podczas zwiedzania piwnic Starki.

>> więcej informacji


Cmentarz Centralny


Cmentarza Centralny został zaprojektowany jako ogród-nekropolia, dzięki czemu miejsce to gwarantuje unikalną atmosferę.  Odkryj tajemniczy Szczecin poprzez piękno i harmonie scalające się w tym niezwykłym krajobrazie. Tutaj możesz zarówno spacerować, jak i jeździć rowerem. Obojętnie jak, najważniejsze, że w spokoju możesz kontemplować wyjątkowy klimat jednego z siedmiu cudów Polski.

>> więcej informacji


Kamienice znanych szczecinian


W Szczecinie jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. Co ciekawe, większość z nich przez długi czas była okryta tajemnicą i dobrze znana tylko nielicznym. Nowy szlak daje każdemu okazję do odbycia niezapomnianej wycieczki w zagadkowy świat miejskich kamienic niegdyś zamieszkałych przez niezwykłych mieszkańców miasta.

>> więcej informacji


Centrum Kultury Euroregionu
STARA RZEŹNIA


ul. Tadeusza Wendy 14
70-655 Szczecin
(+48) 91 822 84 08

W 2012 r. firma CSL Internationale Spedition, wraz z jej szefową Laurą Hołowacz, zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gruntownie go odrestaurowano i właśnie tam mieści się teraz siedziba firmy.

Wraz z decyzją o zakupie tego pięknego budynku zapadła także decyzja o powołaniu specjalnego oddziału firmy – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Powstałego w grudniu 2014 r.

Idee fixe Centrum jest przede wszystkim promocja i rozpowszechnianie inicjatyw i przedsięwzięć związanych z kulturą, sztuką i twórczością artystyczną oraz edukacją, a także upowszechnianie portowych i morskich tradycji Szczecina.

>> więcej informacji


Filharmonia im. M. Karłowicza 

ul. Małopolska 48, 70-515 Szczecin
+48 539 94 94 54
www.filharmonia.szczecin.pl


Czy widzieliście kiedyś górę lodową w centrum miasta?

Jeśli nie, to koniecznie musicie zobaczyć nowy gmach szczecińskiej filharmonii, która majestatycznie wyłania się z gęstej miejskiej zabudowy i wszechobecnej zieleni.

Jej strzeliste bryły oraz przeszklona fasada, uzupełnione o świetlne iluminache przyciągają wzrok każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu.

Nowy gmach filharmonii został zaprojektowany przez hiszpańskich architektów ze studia Barozzi Veiga z Barcelony i już stał się współczesną ikoną miasta.

Nowoczesne wzornictwo połączone z inspiracją zaczerpniętą z historycznej zabudowy dawnego Konzerthausu, łączy w spójną całość przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość Szczecina.

Filharmonia nie tylko nawiązuje do europejskich tradycji sal i domów koncertowych, to także interdyscyplinarne centrum sztuki oraz wielofunkcyjna instytucja kulturalna.Orkiestra Symfoniczna szczecińskiej Filharmonii rozpoczęła działalność koncertową w 1948 roku. Pierwszymi dyrygentami i dyrektorami byli Józef Wilkomirski (1955-1971) oraz Stefan Marczyk (1971-1990).

W latach 1990-94 dyrektorem i kierownikiem artystycznym był Jarosław Lipke.

W latach 1994 - 2006 funkcję dyrektora naczelnego pełniła Jadwiga Igiel-Sak, następnie do sierpnia 2012 Andrzej Oryl, natomiast dyrektorami artystycznymi byli: Józef Radwan (1994-96), Jerzy Salwarowski (1996-2003), Zygmunt Rychert (2003-2009) i Mykola Diadiura (2009-2012).

1 września 2012 stanowisko dyrektora szczecińskiej Filharmonii objęła Dorota Serwa, która w sezonie artystycznym 2012/2013 zaprosiła do współpracy jako pierwszego dyrygenta Michała Dworzyńskiego.

W sezonie artystycznym 2013-2014 kierownictwo muzyczne w Filharmonii objęła Ewa Strusińska, pełniąc funkcję pierwszego dyrygenta Orkiestry Symfonicznej.Orkiestra Państwowej Filharmonii (1953), później Państwowej Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza (1958), wreszcie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie (2006) od pierwszego koncertu dążyła do osiągnięcia wysokiego poziomu artystycznego, docenianego i uznanego również w krajach europejskich.

Występowała w Belgii, Danii, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji, Bułgarii, b.Czechosłowacji, we Włoszech, na Festiwalu Flandryjskim, oraz w Holandii i we Francji.


Wśród solistów, którzy koncertowali z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej znalazły się takie sławy jak Krystian Zimerman, Rafał Blechacz, Emmanuel Ax, Halina Czerny-Stefańska, Lidia Grychtołówna, Witold Małcużyński, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Adam Makowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Kaja Danczowska, Bartłomiej Nizioł, Stefania Toczyska, Ewa Podleś, Urszula Kryger, Wiesław Ochman, Andrzej Hiolski, Edward Auer, Zahar Bron, Eugene Indjic, Kevin Kenner, Natalia Gutman, Maurizio Pollini czy Ivan Monighetti. Za pulpitem dyrygenckim stawali gościnnie m.in. Witold Rowicki, Genadij Rożdżestwienski, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Tomasz Bugaj, Jerzy Katlewicz, Marek Pijarowski, Tadeusz Strugała, Karol Teutsch, Andrzej Markowski, Kazimierz Kord i Jerzy Maksymiuk.

>> więcej informacji

Kąpielisko Arkonka

al. Spacerowa (Lasek Arkoński)
71-373 SzczecinKompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka to cztery niecki basenowe: zarówno przeznaczone dla kilkuletnich dzieci - o głębokości do 40cm, jak i sportowe – dochodzące do głębokości 180cm.

W basenach znajdują się punkty masażu stóp, gejzery, zabawki strzelające znienacka wodą, jest gigantyczna fontanna o wysokości wyrzutu wody do 15 metrów.

Bez wątpienia hitem są 3 zjeżdżalnie: rodzinna, falowana i dla najodważniejszych – ‘kamikadze’.


Na terenie Arkonki znajdują się również korty do tenisa, badmintona, boiska do siatkówki, sztuczna plaża, skatepark, który zimą zmieni się w lodowisko.

Do  dyspozycji kierowców jest  200 miejsc parkingowych. A przy kasach znajduje się ponad 100  stojaków na rowery.


Arkonka w liczbach:

Powierzchnia kompleksu – 7ha
Powierzchnia basenów - 8012m2
Pojemność basenów - 3810m3
Długość zjeżdżalni – 87 metrów. Najdłuższa – falowana ma 52,5 metra
Poziom startu na zjeżdżalni kamikadze i falowanej – 5,5 metra
Poziom startu na zjeżdżalni rodzinnej – 2,1 metra
Długość sztucznej rzeki – 59 metry
Długość ogrodzenia – 1170 metrów
Powierzchnia skateparku – 1650m
Miejsca parkingowe – 200
Stojaki rowerowe – 100 sztukProjekt „Przebudowa kąpieliska Arkonka w Szczecinie dla potrzeb sportu i rekreacji” był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.


Cennik oraz więcej informacji
>> kliknij tutaj

Hala Azoty ArenaSzczecińska Azoty Arena to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Składa się z trzech połączonych ze sobą budynków o zróżnicowanej formie i przeznaczeniu.

Dzięki temu w środku mogą równocześnie funkcjonować niezależne od siebie centra sportowo-rekreacyjne (hala główna, hala rozgrzewkowa, kompleks siłowni, odnowy biologicznej oraz fitness).

To powoduje, że hala idealnie nadaje się do organizacji m.in. zawodów, koncertów, widowisk czy konferencji zarówno o znaczeniu lokalnym jak i międzynarodowym.Obiekt pozwala na rozgrywanie imprez sportowych najwyższej rangi międzynarodowej w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna halowa, tenis, badminton, sporty walki (boks, judo, zapasy, itp.), szermierka, gimnastyka sportowa, skok o tyczce.

Pierwsze imprezy sportowe w hali zaplanowano na jesień br. Będą to Mistrzostwa Świata Dzieci i Młodzieży w Karate i Gala Sztuk Walki Federacji KSW.

>> więcej informacji


TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4
70-205 Szczecin, Polska
www.trafo.org
www.facebook.com/trafo.org

KONTAKT
T. +48 91 400 00
E. mail@trafo.orgTRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie to najmłodsze centrum sztuki współczesnej w Polsce.

Instytucja powstała w wyjątkowym momencie w historii miasta, które w wizjonerski sposób realizuje swoją strategię rozwoju i buduje nową identyfikację artystyczno-kulturalną jako nowy ośrodek kultury i sztuki w Polsce. 

TRAFO zajmuje wyjątkowe miejsce w sercu miasta. Mieści się w odrestaurowanym budynku zabytkowej transformatorowni przy ulicy Świętego Ducha. 

Zaprojektowana w 1910 roku modernistyczna bryła z ceglaną fasadą stylistycznie odwołuje się do najstarszego w mieście kościoła pod wezwaniem Św. Jana Ewangelisty zlokalizowanego po drugiej stronie ulicy.

Nowoczesne wyposażenie usytuowanych na trzech poziomach przestrzeni galeryjnych umożliwia zróżnicowane działania wystawiennicze, a imponująca hala główna o powierzchni 350m² i wysokości 20 m zapewnia wyjątkową przestrzeń dla interdyscyplinarnych projektów audiowizualnych. 

Niezwykła przestrzeń TRAFO, umożliwia artystom uczestnictwo w procesie tworzenia nowej, często eksperymentalnej jakości estetycznej – bardzo odmiennej od typowego działania wystawienniczego w stylu „white cube”.

Wszechstronny program TRAFO obejmuje prezentację sztuk intermedialnych 
i interdyscyplinarnych. Centrum promuje lokalnych oraz międzynarodowych artystów, organizuje działania w zakresie edukacji, wydaje katalogi, wspiera wymianę artystyczną i programy typu Artist in Residence.

Cennik oraz więcej informacji
>> kliknij tutaj

Wypożyczalnia łodzi motorowych


Żegluga Szczecińska Sp. z.o.o
ul. Jana z Kolna 7, 71-603 Szczecin, Polska
Telefon: +48 91 434 55 61
Fax: +48 91 434 22 63
E-mail: sekretariat@zegluga.szn.pl
www.zegluga.szn.pl

Chcesz w miły i oryginalny sposób spędzić czas i jednocześnie poznać nasze piękne miasto z innej strony, dotrzeć tam gdzie nie dojedziesz samochodem ani rowerem?

Zapraszamy do wypożyczenia łodzi motorowej przeznaczonej dla max 5. Do prowadzenia naszych łodzi, ze względu na zastosowany mały silnik, nie wymagamy żadnego patentu motorowodnego. Każda osoba nie posiadająca uprawnień, przejdzie na miejscu krótkie, proste i praktyczne szkolenie z zakresu manewrowania i bezpieczeństwa. Sam decydujesz o trasie rejsu, korzystając z dostępnej na łodzi mapy międzyodrza.

Płynąc przez sieć malowniczych wysp, krętych kanałów można rozkoszować się widokiem dzikiej przyrody; ptaków, bobrów, wydr i rzadkich gatunków roślin oraz poznać królestwo drapieżnego bielika.

Nasze łodzie stacjonują przy Bulwarze Gdyńskim w Szczecinie.

Cena wypożyczenia łodzi motorowych – 60 zł za pierwszą godzinę, każda następna – 50 zł.
Rezerwacja : Bosmanat – Tel. 539 924 222, Kaucja zwrotna: 100 zł

Uwaga! Wypożyczalnia funkcjonuje tylko w sezonie letnim.

>> więcej informacji


THPV Bembridge 

THPV BEMBRIDGE 1938 to pierwszy po wojnie zaimportowany do Polski pływający obiekt muzealny oraz pierwszy w kraju przypadek odbudowy zabytkowej jednostki.


Jednostka stoi w najbardziej reprezentatywnym miejscu portu w Szczecinie zaraz koło budynków, które już mają rolę kulturalnego serca portu.

Miasto Szczecin nie posiada takiej atrakcji turystycznej i jest to nie tylko jednostka o takiej funkcji, ale również najstarszy obiekt pływający w Szczecinie, który będą mogli zwiedzać zarówno mieszkańcy Szczecina jak i turyści polscy i zagraniczni odwiedzający miasto. 

Z uwagi na miejsce, w którym przycumowany jest statek ( zamknięty teren Wolnego Obszaru Celnego Zarządu Morskich Portu Szczecin i Świnoujście ) możliwość zwiedzania jednostki, jedynie w grupach zorganizowanych po wcześniejszym ustaleniu terminu.

 

Wejście na teren zamknięty Portu bramą nr 10 ( Budka Ochrony ), Nabrzeże Egipskie, ul. Bytomska 7. Współpracujemy z przewodnikami szczecińskimi, którzy organizując wycieczki do ogólnie niedostępnych miejsc na terenie Szczecina jak np. podziemia Urzędu Wojewódzkiego, w swoim programie ujmują także teren Łasztowni, Portu i zwiedzania THPV BEMBRIDGE. 

Zwiedzanie jednostki poprzedzone jest prezentacją zdjęć obrazujących historię statku, zakup, cztery etapy holowania, jego odbudowę i restaurację od wraku do stanu obecnego, odbudowę łodzi pilotowych, poszukiwanie oryginalnego wyposażenia, dokumentacji, zdjęć, archiwaliów oraz źródła pozyskania przedmiotów z epoki. Następnie odbywa się zwiedzanie statku i jego muzeum. 

Gwarantujemy prawie 2 godziny atrakcji. Nie tylko oryginalna prasa hydrauliczna Joseph'a Bramah'a z 1798 roku, nie tylko dźwięk patefonu z lat 30-tych z oryginalnym kursem nauki Alfabetu Morse'a z 1906 roku, nie tylko rewelacyjny model korwety typu Flower, ale również pokaz pracujących śrub Bembridge wyeksponowanych w starej maszynowni.

Istnieje możliwość zorganizowania spotkania, konferencji na statku- nawet do 100 osób, również z cateringiem.

Dojazd do statku i rezerwacja:

Rezerwacja wycieczek na statek - tel. 91 430 75 75

MAGEMAR POLSKA Sp. z o.o.
Statek BEMBRIDGE ( Nabrzeże Egipskie )
Wjazd bramą nr 10 ( budka Ochrony ze szlabanami ) na tren Wolnego Obszaru Celnego Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
ul. Bytomska 7, 70-603 Szczecin

 


Ogród Różany


Dane kontaktowe:

Park Kasprowicza, Szczecin

Najsłynniejszy szczeciński ogród ma wszystkie cechy legendarnego miejsca. Początki Różanki to 1928 r. Wówczas przy okazji wystawy ogrodniczej, połączonej ze spotkaniem w Szczecinie znanych ogrodników, powstał ogród różany. W pomyśle nie było nic wyjątkowego. W tamtym czasie rosaria tworzone przy parkach były w Europie czymś często spotykanym. Szczecin wyróżniała jednak skala przedsięwzięcia. Na kilkunastu rabatach posadzono osiem tysięcy krzewów róż. Oczywiście w różnych odmianach. W innych europejskich miastach rosaria kończyły się na kilku rabatach.

W 1935 r. rosarium zostało rozbudowane. Róż było już dziesięć tysięcy. Dodano pergole i ławki. Wtedy też powstała pieczołowicie dziś odtworzona fontanna "Ptasia studnia" z charakterystycznymi gęsiami zrywającymi się do lotu. Jej autorem jest niemiecki artysta Kurt Schwerdtfeger (1897-1966), który po studiach osiedlił się w Szczecinie i tu od 1925 roku kierował klasą rzeźby w Szkole Rzemiosł Artystycznych. Ogród utrzymywany był przez miasto, ale ponoć spore zasługi w jego rozkwicie miało Towarzystwo Upiększania Miasta, społeczna organizacja, która dbała o powstawanie kolejnych "zielonych" miejsc w Szczecinie.

Wśród drzew okalających Różankę jedno zasługuje na szczególną uwagę - metasekwoja chińska. Jeszcze w latach 40. XX w. uważano ją za gatunek wymarły. Znana była tylko z archeologicznych skamielin. W 1941 r. odkryto ją w Chinach.

W latach 2006-2007 dzięki funduszom Miasta Szczecina przeprowadzono odbudowę ogrodu w stylu z lat trzydziestych. Po zakończeniu prac oddany do użytku 20 kwietnia 2007 r. Zasadzono tu ponad dziewięć tysięcy róż w 99 odmianach, wykonano schody, alejki oraz plac zabaw. Prócz kwiatów występują tutaj również egzotyczne drzewa i krzewy posadzone w czasie zakładania ogrodu, m.in. kasztanowiec gładki, korkowiec amurskim, jabłonie, wiśnie, grab amerykański, klon oraz świerk serbski występujący jedynie w górach Bośni i Hercegowiny.

Jedną z atrakcji ogrodu jest "Ptasia Fontanna", odtworzona z klinkieru i marmuru na postawie zdjęć i rycin, na wzór budowli przedwojennej. Jej głównymi elementami są cztery betonowe gęsi osadzone na cokole (trzy z nich oryginalne, odrestaurowane, czwarta - stworzona od podstaw). Różanka znajduje się na obszarze Łękna, na skraju Parku Kasprowicza pomiędzy ulicami Jasienicy, Zaleskiego i Moczyńskiego oraz ścieżką rowerową (Fałata) w pobliżu nieczynnego przystanku kolejowego Szczecin Łękno.

Foto: Paweł Żuchowski -RMF

>> więcej informacji


Zwiedzanie wieży katedralnej

ul. św. Jakuba 5, 70-200 Szczecin
www.katedra.szczecin.plWieża jest elementem Bazyliki Archikatedralnej p.w. św. Jakuba Apostoła. Taras widokowy jest udostępniany dla turystów przez cały rok.

Od 15 września 2012 wjazd na taras widokowy:

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 10.00 - 15.00
SOBOTA - NIEDZIELA 10.00 - 17.00

Cennik oraz więcej informacji
>> kliknij tutaj


Silver Gokart Center

Rondo Hermana Hakena
70-001 Szczecin
+48 91 44 12 500
+48 91 81 71 200
rezerwacja@silverhotel.pl
www.silverhotel.pl


Nowoczesny, halowy tor kartingowy to część kompleksu Silver Hotel & Gokart Center, zlokalizowanego przy Rondzie Hermana Hakena. Klimat wnętrz i kolorystyka inspirowana jest wyścigami Formuły 1. To jeden z nielicznych tego typu obiektów w Europie i według fachowców najlepszy obiekt w Polsce.

Na uczestników zabawy czeka całoroczny Tor Silver o długości 527 metrów w specjalnie zaprojektowanej hali o powierzchni 5000 m kw. Do dyspozycji jest 20 gokartów dla dorosłych, 5 dla dzieci oraz 2 typu tandem dla rodzica jadącego jednym wózkiem razem z dzieckiem. Pojazdy dla najmłodszych wyposażone są dodatkowo w czteropunktowe pasy bezpieczeństwa i specjalne pałąki nad fotelami. Kart dla dorosłych porusza się z prędkością około 60-70 km/h, a wózki dla dzieci są o około 20 km/h wolniejsze.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia elektroniczny system kontroli jazdy. Pozwala obsłudze na zdalne zmniejszenie obrotów w każdym z gokartów, a nawet na wyłączenie silnika. Każdy z uczestników zabawy dostaje wydruk uzyskanych wyników. Lista Top 15 najlepszych czasów jest aktualizowana na stronie internetowej toru. www.silverhotel.pl/gokart.html

Emocje, rywalizacja i doskonalenie umiejętności to nie jedyne czynniki gwarantujące dobrą zabawę. Częścią całego kompleksu jest też Hotel Silver wraz z centrum wodnym Blue Bay oraz Restauracja Ferrina serwująca doskonałe dania kuchni włoskiej.

W Silver Gokart Center odbywają się cyklicznie takie imprezy jak Wyścig Mistrzów Rajdowcy kontra Wyścigowcy, PIKC - eliminacje do mistrzostw świata w kartingu halowym oraz Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Silver Hotel & Gokart Center to gwarancja dobrej zabawy na najwyższym poziomie.

>> więcej informacji


Kościół św. Jana Ewangelisty

ul. Św. Ducha 9, 70-205 Szczecin

+48 91 434 35 02
www.pallotyni.szczecin.plPołożony jest w cieniu katedry, ale kryje w sobie ciekawostki. Ten jeden z najstarszych budynków Szczecina jest wart odwiedzenia i poznania jego historii. Wewnątrz można oglądać zabytkowe płyty nagrobne i fragment odsłoniętych fresków.

Kościół przy ul. św. Ducha wraz z klasztorem zakonu franciszkanów został zbudowany z cegły na kamiennych fundamentach. Około 1300 roku rozpoczęto budowę prezbiterium a w połowie XIV wieku korpus nawowy.

Świątynia należy do najcenniejszych obiektów architektury gotyckiej Pomorza, posiada m.in. fragmenty średniowiecznych polichromii z 1 połowy XV w.

Jest jedynym zachowanym obiektem dawnego gotyckiego, franciszkańskiego kompleksu klasztornego. Kościół znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

>> więcej informacji


Tramwajowa linia turystyczna


Szczecin można także zwiedzić z perspektywy zabytkowego tramwaju, który w każdą niedzielę wakacji wyrusza ulicami miasta. Trasa została opracowana tak, żeby można było zobaczyć najciekawsze zabytki i obiekty w mieście.

Kursy historycznym tramwajem wykonywane są w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 14:33 i 15:33 z przystanku Dworzec Główny.

Tramwaje linii turystycznej zatrzymują się na specjalnie wyznaczonych przystankach:
Bilety w cenie: 3 zł - normalny, 2 zł - ulgowy - do nabycia u konduktora w tramwaju oraz w kasie biletowej ZDiTM przy ul. Wyszyńskiego.

>> więcej informacji

 


Teatr Letni im. Heleny Majdaniec
w Parku Kasprowicza

ul. Fałata 2, 70-496 Szczecin
+48 91 487 30 69
www.zuk.szczecin.pl

W Parku Kasprowicza, na naturalnej skarpie przy Jez. Rusałka znajduje się szczeciński amfiteatr. To miejsce dużych koncertów z udziałem gwiazd, uroczystości i imprez lokalnych, ale też zwykłych spotkań w niezwykłym otoczeniu.

Teatr Letni w Szczecinie im. Heleny Majdaniec to jeden z największych amfiteatrów w Polsce (4,5 tys. miejsc siedzących). Część pomieszczeń podscenia Teatru Letniego została wyremontowana w poprzednich latach. W tym roku mają być odnowione te, które są obecnie zamknięte. Powstaną dodatkowe garderoby. Wszystko po to, by artyści chętniej tutaj występowali. Z myślą o ich wymaganiach ma też powstać bezpośrednie wyjście z podscenia na scenę. A także podjazdy przystosowane dla artystów niepełnosprawnych.

Teatr Letni charakteryzuje się ciekawą architektoniczne formą i położeniem oraz jedną z najlepszych naturalnych akustyk w kraju. Dodatkowym atutem jest dynamicznie zmieniająca się iluminacja łuku i dachu, dzięki której Szczecin otrzymał główną nagrodę w XII edycji ogólnopolskiego konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2009.

>> więcej informacji


Gubałówka 

ul. Lisiej Góry 5, 71-497 Szczecin
+48 91 424 39 36
www.gubalowka.com.plWyciąg narciarski:
2 oświetlone i sztucznie zaśnieżane trasy narciarskie:
• łagodna (niebieska), 
• trudniejsza (czerwona) 
Szybką i sprawną komunikację na stoku zapewnia nowoczesny wyciąg talerzykowy o przepustowości 700 osób/h. Dodatkową atrakcją jest stok dla saneczkarzy, czynny w zależności od naturalnego opadu śniegu.

 

Nordic Walking: 
Wokół szczecińskiej Gubałowki znajduje się wiele tras do nordic-walkingu. Są one oznaczone i zróżnicowane pod względem trudności.
Zorganizowane zajęcia odbywają się:
• wtorek godzina 10.00,
• sobota godzina 10.00,
• niedziela godzina 10.00 i 11.00

 

Hulajnogi: 
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 14.00 - 20.00
Sobota - niedziela: 10.00 - 20.00

 

Ceny biletów:
15 zł - 1 godzina (hulajnoga i nielimitowana liczba wjazdów)
Po przekroczeniu limitu czasu: 9 zł za każde rozpoczęte 0,5 godziny
Grupy zorganizowane powyżej 7 osób mogą wykupić bilety godzinowe: 12 zł od osoby za godzinę (hulajnoga i nielimitowana liczba wjazdów).

 

Lodowisko:
Lodowisko na terenie Szczecińskiej Gubałówki które jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku 14 do 22 (od godziny 9 do 14 dla grup zorganizowanych - wcześniejsza rezerwacja) i oraz w soboty i niedziele od 9 do 22.

 

Dla osób nie posiadających własnego sprzętu, przy lodowisku znajduje się wypożyczalnia łyżew zaopatrzona w pełen zakres rozmiarów łyżew. W większości posiadamy łyżwy firm Botas i Roces.

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość wynajęcia całej tafli lodowiska we wcześniej umówionych godzinach. Oferta nie dotyczy sobót, niedziel i świąt za wyjątkiem godzin porannych od 7.00 do 9.00.

>> więcej informacji

 


Stettiner Waren 
- towary szczecińskie

Charakterystyczna biała ceramika „Stettiner Waren” produkowana była od połowy XVII wieku w Szczecinie oraz okolicznych miejscowościach – w pasie od Słupska po Greiffenberg (Uckermark). Teraz zapomniane produkty znów stają się wizytówką naszego regionu.

Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miasta w Szczecinie, na prośbę Miejskiego Ośrodka Kultury, zaprojektowało słowno-graficzny znak towarowy i rozpoczęło starania o jego prawną ochronę.

Pod koniec 2009 roku do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej złożone zostało podanie o ochronę znaku: „TOWARY SZCZECIŃSKIE STETTINER WAREN” oraz wyrażenia: „STETTINER WAREN”.

W rezultacie Miasto Szczecin uzyskało prawa do posługiwania się tymi znakami. Zostały one przekazane Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Szczecinie, w którym na mocy decyzji dyrektora działa Rada Certyfikująca, przyznająca rzemieślnikom prawo do wytwarzania i sprzedawania oryginalnych Towarów Szczecińskich.

>> więcej informacji


Zwiedzanie gmachu Urzędu Wojewódzkiego

Wały Chrobrego 4, Szczecin
+48 91 43 03 439Nowa atrakcja na trasie Miejskiego Szlaku Turystycznego – zwiedzanie gmachu Urzędu Wojewódzkiego to nowa atrakcja na trasie Miejskiego Szlaku Turystycznego.

Monumentalny gmach Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych i reprezentacyjnych budynków Szczecina.

Neorenesansowy gmach urzędu składa się z pięciu skrzydeł z dwoma zamkniętymi dziedzińcami. Budynek wieńczą dwie wieże.

 Architektura budynku wraz z wystrojem zewnętrznym przetrwała do dziś praktycznie w niezmienionym stanie. Mieściły się tu biura rejencji szczecińskiej, urzędy morskie oraz mieszkanie prezydenta rejencji. Po wojnie dawny gmach Rejencji stał się pierwszą siedzibą lokalnych władz polskich.

W urzędzie opracowane są trzy trasy wycieczkowe obejmujące ciekawostki zabytkowe, wieże, tarasy widokowe, sale z ekspozycją detali architektonicznych, a nawet podziemia urzędu.

>> więcej informacji

 


Muzeum Narodowe

ul. Staromłyńska 27, 70-561 Szczecin
+48 91 431 52 00
www.muzeum.szczecin.plMuzeum Narodowe w Szczecinie jest największą instytucją kultury na Pomorzu Zachodnim. Należy do grupy siedmiu polskich muzeów wyróżnionych w nazwie tytułem „narodowe” – ze względu na rangę i ponadregionalne znaczenie posiadanych zbiorów.

Muzeum gromadzi, chroni, zapewniając trwałość istnienia, opracowuje i udostępnia powierzone dziedzictwo narodowe: dzieła sztuki oraz zabytki kultury materialnej – muzealia archeologiczne, etnograficzne i nautologiczne. Istotnym celem jest tworzenie szerokiej płaszczyzny wymiany myśli naukowej w różnych dyscyplinach wiedzy – zgodnie z profilem posiadanych kolekcji.

Swoją misję Muzeum realizuje poprzez prezentację zbiorów w ramach stałych ekspozycji, organizowanie wystaw czasowych oraz różnorodnych wydarzeń artystycznych, konferencji naukowych, spotkań popularno-naukowych, a także działalność edukacyjną i wydawniczą. Będąc instytucją zaufania publicznego, jest depozytariuszem pamięci o przeszłości, ale również żywym centrum kultury – miejscem, które aktywnie uczestniczy w procesie kształtowania świadomości historycznej i postaw społecznych.

Muzeum Narodowe w Szczecinie w duchu wielokulturowego, transgranicznego dialogu i współpracy buduje regionalną, narodową oraz europejską tożsamość Pomorza Zachodniego i jego mieszkańców.

 

>> więcej informacji

Jednodniowy szlak turystyczny


Dla turystów odwiedzających przejazdem nasze miasto proponujemy „Szczecin w pigułce” - trasę turystyczną wiodącą przez najbardziej charakterystyczne i godne zobaczenia zakątki miasta.

 1. Dworzec Główny
 2. Gmach Poczty
 3. Centrum Informacji Turystycznej
 4. Bazyliki Archikatedralnej p.w. św. Jakuba
 5. Plac Orła Białego
 6. Ratusz Staromiejski
 7. Zamek Książąt Pomorskich
 8. Pomnik Ofiar Grudnia 1970 r
 9. Kościół pw. św. Piotra i Pawła
 10. Akademia Morska
 11. Muzeum Morskie
 12. Urząd Wojewódzki
 13. Pomnik Adama Mickiewicza
 14. Park Żeromskiego
 15. Brama Królewska
 16. Muzeum Narodowe
 17. Tablica upamiętniająca powstanie w 1934 r. polskiej drużyny harcerskiej w Szczecinie.
 18. Pomnik Colleoniego
 19. Pl. Grunwaldzki

  >> więcej informacji

Trasa rowerowa
Jezioro Głębokie - Odra


Od górzystych skrajów puszczy po widowiskowe stoki Odry.

>> więcej informacji

Ścieżka zdrowia


Ścieżka Zdrowia (5 km).

Istniejący od dziesięcioleci szlak po leśnych wzgórzach − z 15 stacjami do ćwiczeń.

>> więcej informacji


Trasa rowerowa
Jezioro Słoneczne - Wyspa Pucka


Jez. Słoneczne − Wyspa Pucka (18 km)

Od rozległych polderów po przedmieścia wzdłuż wjazdu z Berlina.

>> więcej informacji


Trasa rowerowa
„Śladami Quistropów”


Śladami Quistorpów (12 km)

Poznaj historię powstałych w XIX w. zachodnich dzielnic i terenów rekreacyjnych miasta.

>> więcej informacji


Trasa rowerowa Parnica
-€ Jezioro Szmaragdowe


Parnica − Jez. Szmaragdowe (6 km)

Popularne jezioro o szmaragdowej barwie otacza od niedawna ścieżka zdrowia z 11 stacjami do ćwiczeń.

>> więcej informacji


Rowerowe szlaki turystyczne


Szczecin i okolice miasta to doskonałe tereny do wycieczek plenerowych. Rowerzyści korzystają z licznych tras, które prowadzą wśród zieleni, np. w Parku Kasprowicza, Puszczy Wkrzańskiej, czy Puszczy Bukowej.

Również w ścisłym centrum warto przesiąść się na rower. Poruszanie się na jednośladach ułatwiają kontrapasy, czyli pasy wydzielone dla rowerzystów jadących w przeciwnym, zakazanym dla samochodów kierunku jazdy na drogach jednokierunkowych. Pozwala to na szybsze dotarcie jednośladem do celu, nie utrudniając zbytnio życia kierowcom. Takimi trasami można przejechać m. in. ulicą Śląską, Rayskiego i Szymanowskiego.

Rowerzyści korzystają także z wydzielonego, jednokierunkowego pasa od Ronda Giedroycia do Jasnych Błoni.

W centrum miasta miłośnicy jednośladów mogą zostawić rowery na stojakach, których w Szczecinie jest już kilkaset.

W Szczecinie o prawa rowerzystów dba oficer rowerowy Tomasz Loga, który jest łącznikiem pomiędzy cyklistami, a Urzędem Miasta. W porozumieniu ze stronami zgłasza propozycje nowych tras rowerowych, opiniuje planowane budowy ścieżek oraz zgłasza miejsca, które wymagają zmian lub przebudowy.

KONTAKT
tloga@um.szczecin.pl

godz. urzędowania:
pon.-czw. godz. 9.00-13.00;
tel. 424-54-46, pok. 24
tel. kom. 500-66-94-03
 (pon.-pt. godz. 8.00-16.00)

>> więcej informacji


Turystyka wodna
-€“ Baltic Marina

ul. Jana z Kolna 7, 71-603 Szczecin
+48 500 380 388
www.waterfly.plBaltic Marina to bezpieczna przystań, mogąca przyjąć do 20 łodzi motorowych i jachtów. W cenie biletu mogą Państwo dowolnie korzystać z elektryczności, wody, prysznica, toalet, grilla oraz patio.

Przytań jest usytuowana tuż przy Wałach Chrobrego, a w pobliżu znajduje się wiele atrakcyjnych pubów i restauracji.

Oprócz tego nasza wypożyczalnia oferuje Państwu możliwość aktywnego spędzania czasu. Udostępniamy Państwu w przystępnej cenie rowery, quady, go-pedy, kajaki, narty wodne, deski wakeboardowe oraz tuby (dmuchane zabawki wodne).

>> więcej informacji

Turystyka wodna
-€“ Marina Gocław

ul. Lipowa 5-6, 71-374 Szczecin
+48 530 611 555
www.marinagoclaw.plMarina Gocław jest położona w pięknej i malowniczej okolicy w północnej lewobrzeżnej części Szczecina, bezpośrednio przy torze wodnym Szczecin – Świnoujście, u stóp zabytkowej Wieży Bismarcka.

Drogą wodną do centrum Szczecina jest 6 km, a lądową 8 km. Marina Gocław posiada prostokątny basen, przystosowany do przyjęcia dużych jachtów i łodzi motorowych o zanurzeniu do 3,5m.

Na terenie Mariny znajduje się: slip, dźwig do stawiania i opuszczania masztów, WC, prysznic oraz bar. Przy nabrzeżu jest możliwość podłączenia energii elektrycznej 220V i 380V.

W budynku Mariny znajdują się komfortowo wyposażone pokoje noclegowe. Marina jest strzeżona przez 24 h na dobę i posiada własny monitoring. Bosmani posługują się biegle językiem niemieckim.

Zarządcą Mariny Gocław jest Sail Szczecin Sp. z o.o.

>> więcej informacji

 


Turystyka wodna
-€“ Jacht Klub AZS

ul. Przestrzenna 9, 70-800 Szczecin
+48 91 461 27 34 
www.jkazs.szn.plJacht Klub AZS usytuowany jest w południowej części Jeziora Dąbie.

Port osłonięty od fali i wiatru, stwarza komfortowe warunki dla postoju jachtów. Na piętrze budynku klubowego znajduje się TAWERNA, a tam wszystko, co jest potrzebne do uzupełnienia kalorii i pragnienia.

Na miejscu jest zakład żaglomistrzowski i warsztat szkutniczy. Wyprawa z Klubu do miasta jest bardzo łatwa. Korzystamy z komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy znajduje się niedaleko bramy wjazdowej.

>> więcej informacji

Turystyka wodna
-€“ Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 21,70-800 Szczecin
+48 91 46 00 844
www.centrumzeglarskie.plCentrum Żeglarskie to niezwykła przystań – baza szkoleniowa dla dzieci (już od 7. roku życia!), młodzieży oraz dorosłych. Od momentu powstania w 2008 r. organizowane są tutaj rejsy i obozy żeglarskie, wychowywane kolejne pokolenia żeglarzy w Szczecinie.

Do dyspozycji wychowanków i turystów jest blisko 50 różnego rodzaju jednostek: małych jachtów szkoleniowych, desek windsurfingowych, ponad 30 kajaków oraz jachty morskie. Dodatkowo do zaoferowania są miejsca postojowe w nowoczesnej marinie, która przez cały sezon pozostaje do dyspozycji żeglarzy.

Centrum Żeglarskie zlokalizowane jest w malowniczym miejscu nad jeziorem Dąbie, największym jeziorem w województwie zachodniopomorskim i czwartym co do wielkości w Polsce.

Liczne kanały i przesmyki sprawiają, że jezioro jest doskonałą bazą zarówno dla początkujących jak i doświadczonych żeglarzy. To także doskonała baza do spacerów, wycieczek rowerowych i kajakowych.

Godziny otwarcia:
przystań: poniedziałek-niedziela 06.00 – 22.00

>> więcej informacji

 


Turystyka wodna
-€“ Marina Pogoń


ul. Przestrzenna 3, 70-800 Szczecin
+48 91 461 41 72
www.marinapogon.plŻeglarze wędrujący Odrą z Berlina na j. Dąbskie lub Regalicą w stronę Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku doskonale znają to wyjątkowo dogodne miejsce. Charakterystycznym "znakiem nawigacyjnym" widoczym z daleka jest nadbudówka, zdemontowana w latach siedemdziesiątych ze statku "Kaszuby".

Marina nasza dostosowując się do obecnych możlliwości wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej zmodernizowała już nabrzeże południowe i częściowo zachodnie jak również zmodernizowaliśmy toalety i sanitariaty w których jest już ciepła woda!!! pozostałe nabrzeża czekają na uruchomienie projektów... Od marca mamy nowego dzierżawcę tawerny.

Tawerna ruszyła z wielką pompą i od początku z ogromnym sukcesem, i powodzeniem na co wpływ ma oprócz super menu na pewno świetna atmosfera, duch żeglarski w wystroju no i cudowna obsługa.

Menu jest dostosowanego do każdej kieszeni jaki i do najbardziej wybrednygo podniebienia. Właściciele są otwarci i elastyczni, organizują imprezy grupowe od konferencji przez wesela, urodziny...po pikniki.

Oprócz samej tawerny na dole budynku dysponują też dużą salą na piętrze oraz terenem zielonym przed tawerną. Jest tu miejsce na postój przy nabrzeżach 150 jachtów i składowanie na lądzie liczby 200 jednostek.

Osłonięty od wiatrów i prądów, położony wśród naturalnej zieleni port jachtowy.

Niewielka odległość od centrum Szczecina oraz bardzo dobry dojazd do drogowych przejść granicznych, czyni to miejsce bardzo atrakcyjnym.

>> więcej informacji

Turystyka wodna
- Marina Hotele


ul. Przestrzenna 7 i 11, 70-800 Szczecin
+48 91 469 38 00
www.marinahotele.plPrzystań jachtowa należąca do Marina Hotele Sp. z o. o. jest usytuowana nad jeziorem Dąbie Małe, przy wejściu Dębskiej Strugi łączącej jezioro z rzeką Regalicą. Sąsiaduje z obiektem hotelowym i restauracją przy ul. Przestrzennej 7.

Marina pomieścić może około 60 jachtów o zanurzeniu maksymalnym 3,5m. Posiada żuraw bomowy o udźwigu do 1t, zaplecze sanitarne, a na kei skorzystać można z energii elektrycznej i wody, które wliczone są w cenę postoju dobowego.

W drugiej części przystani znajduje się hangar i plac gdzie istnieje możliwość całorocznego postoju około 90-ciu jednostek.

Marina oferuje również usługi z zakresu obsługi jachtów, takie jak slipowanie, cumowanie, mycie oraz serwis. Na jej terenie znajduje się także stacja paliw. Korzystając z usług Marina Hotele Sp. z o.o. liczyć mogą Państwo na fachową pomoc wykwalifikowanych pracowników.

>> więcej informacji

Zapraszamy!
Witamy
Środa, 18 lipca 2018
Położenie » Zobacz położenie atrakcji »

Filmy »
Kamery »
Panoramy »

Noclegi w okolicy »
» lista atrakcji «
Wybierz atrakcje:
Muzeum Techniki i Komunikacji
Pas Oriona
Wenecja nad Odrą
Statkiem po Odrze
Szlak Miejski
Złoty Szlak
Puszcza Wkrzańska
Tarzania
Puszcza Bukowa i Jezioro Szmaragdowe
Międzyodrze
Jezioro Dąbie
Jasne Błonia
Zamek Książąt Pomorskich
Wały Chrobrego
Podziemne Trasy Turystyczne
Eureka Cuda Nauki i Techniki
Kino Pionier „1909”
Piwnice Starki
Cmentarz Centralny
Kamienice znanych szczecinian
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Filharmonia im. M. Karłowicza
Kąpielisko Arkonka
Hala Azoty Arena
TRAFO Trafostacja Sztuki
Wypożyczalnia łodzi motorowych
THPV Bembridge
Ogród Różany
Zwiedzanie wieży katedralnej
Silver Gokart Center
Kościół św. Jana Ewangelisty
Tramwajowa linia turystyczna
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Parku Kasprowicza
Gubałówka
Stettiner Waren -€“ towary szczecińskie
Zwiedzanie gmachu Urzędu Wojewódzkiego
Muzeum Narodowe
Jednodniowy szlak turystyczny
Trasa rowerowa Jezioro Głębokie - Odra
Ścieżka zdrowia
Trasa rowerowa Jezioro Słoneczne - Wyspa Pucka
Trasa rowerowa „Śladami Quistropów”
Trasa rowerowa Parnica -€“ Jezioro Szmaragdowe
Rowerowe szlaki turystyczne
Turystyka wodna -€“ Baltic Marina
Turystyka wodna -€“ Marina Gocław
Turystyka wodna -€“ Jacht Klub AZS
Turystyka wodna -€“ Centrum Żeglarskie
Turystyka wodna -€“ Marina Pogoń
Turystyka wodna - Marina Hotele
Reklamy Google
Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone