Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Puck
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Szczecin
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie - Wały Chrobrego
widok z wieży Bazyliki Archikatedralnej p.w. św. Jakuba Apostoła
Jasne Błonia
Szczecin - widok z lotu ptaka
Wały Chrobrego
Noclegi w okolicy »
Filmy »
Kamery »
Panoramy »

Lokalizacja szczecińskich placów i promie- niście leżących ulic ma swoje odniesienie w konstelacji Oriona i kompleksie egipskich piramid w Gizie.

Nil i Odra mają podobne ułożenie koryt rzek oraz głównych dopływów, a Droga Mleczna jest dopasowana swoim kszta- łtem do nurtu obu tych rzek.

Główne place Szczecina odzwierciedlają pas gwiazdozbioru Oriona na Ziemi. (Plac Sprzymierzonych, Odrodzenia, Grunwaldzki).


Szczecin

to miasto zieleni z licznymi parkami i lasami, owiane aromatem magnolii, idealnie nadające się do wypoczynku.
 
Niepowtarzalne piękno położenia Szczecina wśród trzech puszczy, trzech wzniesień i zajmujących blisko czwartą część powierzchni miasta wód czyni je absolutnie wyjątkowym na tle wielu innych miast na świecie.
 
Odpoczynek od zgiełku miasta zapewnia malownicza sceneria Parku Kasprowicza z Jeziorem Rusałka, pachnącym rosarium oraz wspaniałymi okazami egzotycznych drzew i krzewów.

Bliskość morza i doskonałe warunki naturalne zachęcają do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa, i windsurfingu. Nad Jeziorem Dąbskim znajduje się wiele przystani jachtowych, z których można odbyć rejsy po jeziorze lub Zalewie Szczecińskim.

rejsy po jeziorze lub Zalewie Szczecińskim
THPV Bembridge to pierwszy po wojnie zaimportowany do Polski pływający obiekt muzealny
Kąpielisko Arkonka
m
ODKRYJ W SZCZECINIE:


* największy w Polsce cywilny schron z okresu drugiej wojny światowej. Poczuj historie   przemierzając dwie dostępne Trasy: II wojna światowa oraz Zimna Wojna (Podziemne Trasy Turystyczne)*  jeden z większych ogrodów oraz największą nekropolie w Polsce i trzecią w Europie. Przemierzając dwie Trasy historyczną oraz botaniczną. Zaliczonego do 7 cudów Polski przez National Geographic. (Cmentarz Centralny)* najstarsze działające Kino na świecie.
Klimat tej atrakcji najlepiej poczuć podczas cyklicznie wyświetlanych seansów filmów niemych z taperem. (Kino „Pionier 1907”)  * smak nawet 50-letniego trunku o bursztynowym kolorze, w trakcie zwiedzania kilku kondygnacji piwnic wypełnionych beczkami tej jedynej w swoim rodzaju gatunkowej wódki. (Piwnice Starki)  * pierwszej w Polsce interaktywnej wystawy pobudzającej nie tylko wyobraźnie dzieci ale i dorosłych, będącej pierwowzorem cieszącego się ogromną popularnością Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. (Eureka Cuda Nauki i Techniki)


* niesamowitego muzeum wypełnionego samochodami i motocyklami w których kochali się Polacy. Zobacz, dotknij, poznaj historie polskiej motoryzacji. (Muzeum Komunikacji i Techniki


* ogród z ponad 9000 tysiącami róż w 99 odmianach, ich aromaty oraz piękno sprawią, że na zawsze zapamiętasz Szczecin jako miasto przepełnione zapachami i kolorami. (Ogród „Różanka”)* jednego z większych Jezior w Polsce połączonego z wodami Odry i Zalewu Szczecińskiego, które znajduje się niemalże w centrum miasta. Idealne miejsce by przeżyć przygodę kajakując, żeglując czy podczas wypadów jachtem. (Śródodrze, Zalew Szczeciński, Jezioro Dąbie)

Place Oriona
Plac Sprzymierzonych, Odrodzenia, Grunwaldzki
Miejski Szlak Turystyczny
zabytkowe kamienice
Puszcza Bukowa i Jezioro Szmaragdowe
Zamek Książąt Pomorskich
Czy wiesz że?
Jezioro Dąbie to czwarte co do wielkości jezioro w Polsce i jedno z nielicznych akwenów polodowcowych deltowych. Jego wyjątkowe położenie sprawia, że jest obiektem zainteresowania sympatyków Jachtów, kajaków i innych form spędzania czasu na wodzie, zarówno z kraju jak i zagranicy. Dla właścicieli większych jednostek specjalna infrastruktura zapewnia wszelkie dogodności (tj. mariny, stacje paliw), które umożliwiają realizację ich hobby.

***
Kino Pionier „1909” jest najstarszym działającym kinem na świecie. W kinie można oglądać filmy w dwóch salach. Sala główna z miejscem dla 82 osób oraz \\\"Kiniarnia”, która jest połączeniem kina i kawiarni. W „Kiniarni” siedząc przy stoliku przy kawie, herbacie czy też lampce wina mogą oglądać filmy wyświetlane z projektora znajdującego się bezpośrednio w Sali.

..
.

.
.
.
.
.
.
.
.

.
.

.
.

.
.
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone