Azja Wschodnia, czyli co warto zobaczyć na Dalekim Wschodzie

Zastanawiasz się nad egzotycznym wyjazdem w głąb Azji? Marzy Ci się zobaczyć Daleki Wschód i poznać zupełnie inny świat, niż ten, który znasz w Europie? Nie wiesz, które kraje powinieneś odwiedzić, aby poznać prawdziwą magię kultury azjatyckiej? Spokojnie, w dalszej części artykułu dowiesz się wszystkiego, co niezbędne o krajach Azji Wschodniej.

Daleki Wschód – informacje

Daleki Wschód to region Azji Wschodniej, którego obszar można określić w ujęciu geograficznym i kulturowym. Kraje, które wschodzą w skład Dalekiego Wschodu to Chińska Republika Ludowa, Hongkong, Japonia, Makau, Mongolia, Korea Północna, Korea Południowa, Tajwan. Cały obszar wyróżnia przede wszystkim gęstość zaludnienia, która wynosi 133 osób na kilometr kwadratowy. Łączna populacja wynosi ponad 1,5 mld ludzi i stanowi 23% cudności całego świata. Śledząc historię tego regionu, można z łatwością zauważyć, że cała Azja Wschodnia była częścią chińskiego kręgu kulturowego. Daleki Wschód łączy m.in. klasyczny język chiński, który miał wpływ na dzisiejszą pisownię i język w danym państwie. Główną religią całego regionu jest buddyzm.

Curry Laksa w Kuala Lumpur w Malezji

Jednym z miejsc, które powinieneś odwiedzić, kiedy będziesz w Azji Wschodniej, jest stolica Malezji, czyli Kuala Lumpur. Jest to miasto, które przez niemal 24 godziny tętni życiem. Dodatkowo krajobraz metropolii zdominowały niebanalnie wysokie wieżowce, które swoim wyglądem i rozmachem sprawiają, że niemal każdy turysta ma poczucie, że przeniósł się do przyszłości. Drapacze chmur, które znajdują się w stolicy Malezji, dla wielu, są wizją futurystycznego miasta. Poza wieżowcami, Kuala Lumpur to niesamowicie klimatyczne uliczki, gdzie spotkać można różnorodność kultur, społeczności i współgrających idei. Turyści zachwycają się stolicą Malezji pod wieloma względami. Międzynarodowa kuchnia, multikulturowość, otwartość, piękne wybrzeża, plaże, sztuka i kultura, to tylko jedne z nielicznych aspektów, dla których Kuala Lumpur powinno być naszym następnym przystankiem w podróży.

Tajpej w Tajwanie – Bogactwo kultury

Dla wielu Tajpej to mieszanka kiczu, nowoczesności i kosmopolityzmu. To właśnie w Tajpej spotkać można widoczne gołym okiem niesamowite wpływy kultury chińskiej, japońskiej oraz amerykańskiej. Różnorodność kultur to znak rozpoznawczy tego miasta. Mieszanka tych trzech kultur sprawia, że każdy znajdzie w Tajpej coś dla sobie. Mikroklimat stworzony przez mieszkańców tego miasta powoduje, że w Tajpej poczujesz się jak na innej planecie. Miasto tryska energią przez całą dobę. Ulice wypełnione są sklepami, od które oświetlone są kolorowymi neonami.

Spotkanie z historią w Xi’an w Chinach

Marzysz o historycznej wyprawie do Chin? Jeśli tak, to koniecznie wybierz się do Xi’an w Chinach. To właśnie tam znajdziesz starannie przygotowane wykopaliska i muzea, dzięki którym znacznie lepiej poznasz historię starożytnych Chin. Najsłynniejszym muzeum w Xi’an jest Muzeum Terakotowej Armii Pierwszego Cesarza Qin, gdzie znajduje się 7,5 tysiąca figur żołnierzy, oficerów i koni, które zostały wykonane w rzeczywistej skali.

Post Author: polska

Dodaj komentarz