Kursorem Wycieczka – Azja Południowa

Tysiące Polaków każdego roku zastanawia się, jaki tym razem kierunek podróży obrać w celu poznania nowej kultury, spróbowania egzotycznej kuchni lub po prostu przeżycie podróż życia. W gąszczu ofert All Inclusive oferujących wakacje w Grecji, Hiszpanii czy Bułgarii, warto poszerzyć swoje horyzonty i udać się na południe Azji, gdzie nie zabraknie nam atrakcji nawet w przypadku długiego urlopu.

Nepal

Nepal jest jednym ze słabiej rozwiniętych Państw na Świecie, jednak od wielu lat przyciąga miłośników trekkingów górskich ze wszystkich zakątków globu. To właśnie Nepal jest miejscem, w którym możemy doświadczyć spaceru po jednym z najciekawszych szlaków trekkingowych, biegnących w pobliżu słynnego masywu Annapurny. Do podróży warto jednak przygotować się kondycyjnie, gdyż przepiękne widoki, które możemy podziwiać podczas trekkingu ,wymagają od nas odpowiednich zdolności aklimatyzacyjnych. Jakiekolwiek trudności jednak znikają w zderzeniu z pięknem Himalajów, które towarzyszą podróżnikom zwiedzającym Nepal.

Dla osób pragnących doświadczyć Nepalu z troszkę innej strony kierunkiem obowiązkowym jest stolica Nepalu – Kathmandu, która od wielu lat uznawana jest za mekkę wszystkich Himalaistów. Poza tym warto poświęcić kilka dni na zwiedzanie zabytków jednej z najpiękniejszych stolic w Azji. Place pałacowe wpisane na listę Unesco, czy sanktuarium Pashupatinath poświęcone Sziwie są nieodłącznym elementem wycieczek do tego miasta.

Indie

Indie, czyli jeden z najbardziej zaludnionych krajów świata nie cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, głównie ze względu na wiele przykrych incydentów, które w przeszłości miały miejsce w stosunku do turystów. Jednak z każdym rokiem władze Indii poświęcają coraz więcej uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa turystom podróżującym po Indiach, i bardzo słusznie gdyż Indie są przepełnione niezapomnianymi atrakcjami. Wystarczy wymienić takie symbole jak słynne Tadż Mahal czyli przepiękne mauzoleum wzniesione przez ówczesnego króla na pamiątkę zmarłej małżonki lub Agra. Podróżując po Indiach grzechem byłoby nie odwiedzić stolicy kraju, czyli New Delhi, będące tętniącym dzień i noc życiem miejscem, w którym doświadczyć możemy zarówno egzotycznej hinduskiej kuchni, jak również zupełnie obcej nam kultury. Oprócz stolicy warto zwrócić swoją uwagę również ku dwóm innym słynnym miastom hinduskim – Kalkucie oraz Bombaju. Wycieczka do Indii na pewno dla każdego będzie niezapomnianym przeżyciem, tym bardziej, jeżeli zorganizujemy ją w odpowiedni sposób biorąc pod uwagę wszelkie kwestie bezpieczeństwa.

Sri-Lanka

Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał o tym, by swoje podróżnicze plany kierować w stronę tajemniczej wyspy mieszczącej się na południe od Indii, jaką jest Sri Lanka. Ten egzotyczny kraj jest jednak coraz częściej wybierany przez podróżników, głównie ze względu na przepiękną naturę i rajskie plaże. Wyspa ze względu na klimat panujący, będzie świetną propozycją dla osób, które kochają wylegiwać się na plaży. Dla osób pragnących poznać nową kulturę i kuchnię, Sri Lanka ma do zaoferowania danie z pogranicza kuchni Chinsko-Hindusko-Tajskiej oraz słynne na cały świat największe uprawy herbaty.

Post Author: polska

Dodaj komentarz