Szlaki turystyczne w Tatrach dla odważnych

Coraz częściej na trudnych szlakach turystycznych w Tatrach można spotkać osoby, które nie są odpowiednio przygotowane do pokonania wymagającej trasy. Oto trzy trasy tatrzańskie, które powinny być eksplorowane jedynie przez profesjonalistów lub pod opieką przeszkolonego instruktora.

Jednokierunkowa Orla Perć

To nie tylko trudny tatrzański szlak, ale najtrudniejsza trasa górska w całym kraju wyposażona w łańcuchy i drabinki. Powinno to być jasną sugestią dla wszystkich miłośników widoków górskich, że jest to ekstremalna droga. Z niektórych odcinków można korzystać tylko i wyłącznie w jedną stronę. Jeśli w trakcie wspinaczki okaże się, że trasa jest zbyt trudna, nie będzie możliwości, aby zawrócić.

Rysy tylko dla przygotowanych

O Rysach każdy słyszał już w szkole, ponieważ jest to najwyższy szczyt w kraju. Kiedyś dostępny tylko dla profesjonalistów, dziś oblegany przez amatorów bez odpowiedniego przygotowania. Ten szlak wymaga od wędrownika bardzo dobrej kondycji oraz umiejętności wspinania się. Na turystów czekają łańcuchy, klamry i drabinki, po których nie każdy potrafi przejść, szczególnie na wysokości prawie 2,5 tysiąca m n.p.m.

Świnica

To drugi najwyższy szczyt w Polsce, a jego zdobycie nie należy do najłatwiejszych. Trasa składa się z pionowych podejść i dla amatorów może okazać się bardzo niebezpieczna, szczególnie podczas deszczu, ponieważ skały robią się wówczas bardzo śliskie. Im wyżej, coraz częściej na szlaku można spotkać łańcuchy oraz klamry.

Post Author: polska

Dodaj komentarz